PÜKAD

MAKALELER

PVC Pencere ve Sürdürülebilirlik Ekoloji-Ekonomi ve Sosyal

12 Ekim 2016

1- Sürdürülebilirliğin 3 sütun modeli
2- Üç sütunun birlikte ele alınması = Sürdürülebilirliğin etüdüdür.
(tespit-pvc-İnceleme)
3- Parçaların her birinin kalitatif olarak birlikte incelenmesi.
(Fiyatlar ve ekolojik bilanço) Devamı… “PVC Pencere ve Sürdürülebilirlik Ekoloji-Ekonomi ve Sosyal”

Neden Binalar da Otomobiller gibi Seri Olarak Üretilmiyor

Cephe giydirmeler nereye doğru gelişiyor? 19 Mayıs 2011 de Delft’de beşincisi yapılan (The Future Envelope) kongresinde inşaat prosedürünün geliştirilebileceği ve cephe giydirmelerinin ancak bilgi ve teknik aktarımı ile gerçekleşebileceği tespit edildi. Cephe kaplamanın muhtelif bölümlerinden gelen konuşmacılar çok enteresan cephe kaplama şekilleri ve uygulama alanlarından bahsettiler. Devamı… “Neden Binalar da Otomobiller gibi Seri Olarak Üretilmiyor”

Sektörümüze Zarar Veren Reklamlar

• Avize

• Televizyon

• Su içtiğimiz bardak

• PVC Pencere Devamı… “Sektörümüze Zarar Veren Reklamlar”

Atom Santralleri İnsanlığı Çıkmaz Sokaklara Sürüklüyor

Bu gün herkesin hem fikir olduğu şey ATOM SANTRALLARIN ÇOK Pahalı ve çok dehşet verici tehlikeli olduğudur. Buradan hangi enerji kaynağının istikbalin enerjisi olduğunun tespiti gerekliği çıkar.  Şimdi atom enerjisi fiyatlarını hesaplarken,(KURULUŞ VE İŞLETME) Devamı… “Atom Santralleri İnsanlığı Çıkmaz Sokaklara Sürüklüyor”


CE İşaretinin Ana Hatları

GİRİŞ :
Avrupa Birliğin de eskiden her ülkenin kendine göre her malzeme için bir standardı veya yönetmenliği vardı. Bu durumda ithalat ve ihracat için büyük zorluklar çıkıyordu. Bu yüzden, bütün AB’ de geçerli her kesin uyması gerekli standartlar yapıldı. İşte CE işareti de bu uygunluğu ifade eder. Türkiye de ve Avrupa da mal satmak isteyen herkesin bu standartlara uyması ve bunu kanıtlaması lazımdır. Devamı… “CE İşaretinin Ana Hatları”

Pencerenin Enerji Tasarrufu Açısından Değerlendirilmesi

Binalarda enerji tasarrufu için bütün yapı elemanlarının belli standartlara, uyarak üretilmesi lazımdır. Pencere, standartlara uyulmadan üretildiğinde en büyük enerji kaybına sebep olur. Türkiye’de kullanılan toplam enerjinin %30’u binalardaki ısınma için kullanılır, bitişik nizam çok katlı bir binada %15 pencereden, %9 dış duvardan, %3.6 tavandan, %2.4 tabandan kaçar. Devamı… “Pencerenin Enerji Tasarrufu Açısından Değerlendirilmesi”

Fotovoltaik Enerji Santrali

Florida’daki uzay işlemlerinden sorumlu Kennedy Space Center şirketinin yöneticileri, istikbalin enerji kaynağını kullanmaya teşebbüs ettiler. Bu sene NASA, Amerika’nın Enerji temin işlerinden sorumlu Şirketi Florida Power & Light Corporation (FPL) ile enerji temini için bir mukavele imzaladı. NASA, FPL’e iki adet on megavat gücünde Fotovoltaik elektrik santralı yapması için kendi arazisinden 300 000 m² lik bir arsayı tahsis etti. Devamı… “Fotovoltaik Enerji Santrali”

Havalandırma Pencerenin Problemi Olarak Kalacaktır

Pencere değiştirme işlerinde, yeni pencereler genellikle çözmeleri gereken işlerden çok problemler yaratmaktadır. Bu problemlerin çözümünde her pencereye takılabilecek eşanjörlü bir havalandırma sisteminde yatmaktadır. Devamı… “Havalandırma Pencerenin Problemi Olarak Kalacaktır”


İzolasyon Camlarında Yeni Gelişmeler

Kuvvetlendirilmiş emniyet camlı (VSG) dış cephe – Dünya’nın en büyük modaevlerinden biri olan Zara’nın cam giydirilmiş yeni merkez binası, DuPont’un SentryGlas ara dolgu malzemesinin avantajları ve Sefar mimarlığın özel hassas dokusunu bir araya getirdi. Devamı… “İzolasyon Camlarında Yeni Gelişmeler”

KURUMSAL ÜYELERİMİZ