PÜKAD

Yönetim Kurulu

ASİL

Başkan Abdulkadir ERMURAT
Muhasip Üye Mehmet AKTEKE
Üye Mustafa KAS
Üye Dr. Mehtap ULUCEVİZ
Üye Yalçın KARSLIOĞLU

YEDEKLER

Üye Necdet DOĞRUOĞLU
Üye İ. Haluk TÜRE
Üye Ahmet KOLTUK
Üye Ekrem PURSİN
Üye Berkant BAŞARAN

DENETİM KURULU

Mutlu SUNER
Hasip MUYİR
Seyfettin ASLAN

DENETİM KURULU (YEDEKLER)

Şevket KILIÇ
Hasan YILDIRIM
Suat HOŞVER

DANIŞMA KURULU

Tamer ÖZEN
Oktay ALPTEKİN
Kemalettin AKSÖZ

Onursal Başkanı Dr. Muzaffer Tamer’in Özgeçmişi

08.03.1931 Tarsus’ta doğdu

1957 İTÜ:Mak.Fak mezunu

1957-1977 İTÜ Mak.Fak Asistan, Berlin Teknik üniversitesi (Akademik personel değişimi), Siemens Türbin Fab. Mühendis olarak çalıştı,

Kendi kurduğu Modern Kalıp Fabrikası, Kalıp Fab. Pimaş AŞ. devriyle Pimaş’ da görev yaptı. İTÜ Mak.Fak.Öğretim görevlisi ve Doktora çalışmasını tamamladı.

1999-2018 PÜKAD Pencere Kapı Sektörü Derneği Kurucu Başkanı olarak görev yaptı.

PÜKAD Derneğine sağladığı katkılarına sonsuz teşekkürle, kendisinin derin tecrübesinden faydalanmak için Onursal Başkan olarak görmekten onur duyuyoruz.

Yazdığı kitaplar: PENCERE İMALATI, BİNALARDA ENERJİ TASARRUFU, TALAÇSIZ ŞEKİLLENDİRME, ENJEKSİYON KALIPLARI

muzaffer-tamer

Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Ermurat

1967 yılında Erzincan Kemah’ta doğdu.

1985’de İstanbul Maçka Teknik Lisesi’nden,

1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Makina Fakültesi’nden mezun oldu.

1990-1991 yıllarında Yedek Subay olarak askerlik görevini tamamladı.

1992 yılında Pimaş A.Ş.’de Teknik Kontrol Sorumlusu olarak işe başladı.

2014 yılına kadar Pimaş A.Ş.’de, 2014’de Pimaş A.Ş.’nin Deceuninck NV grubuna devri ve gruptaki Ege Profil A.Ş. ile birleşmesinden sonra da Ege Profil A.Ş.’de teknik alanda çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

Halen Ege Profil A.Ş.’de Ürün Geliştirme ve İyileştirme Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Genel Sekreter Aynur Acar’ın Özgeçmişi

1980-2004 yılları arasında Özel sektörde; Çevre Teknolojileri, Ağır Sanayi, Otomotiv Yan Sanayi, Telekominikasyon Sanayi ve Tıbbi Cihaz Sektörü olmak üzere büyük çaplı Alman firmalarında 24 yıl Dış Ticaret ve Lojistik Müdürlüğü yapmıştır.

2004-2015 yılları arasında Türkiye-Almanya ikili Ticari İlişkilerinde Dış Ticaret Danışmanlığı yaparak Özel Sektör, MSB, TRT, TSE’nde önemli projeler gerçekleştirmiş ve Türkiye-Almanya Hükümetler arası imzalanan Teknik İşbirliği Protokolüyle Marmara Belediyeler Birliği (MBB) bünyesinde kurulan Türk-Alman Çevre Yönetim Merkezi Yöneticiliğine getirilerek 12 yıl Türkiye’nin 5 ayrı Bölgesinde organize ettiği Çevre ve Atık  Yönetimi Eğitim Programlarını Alman teknik uzmanlarla gerçekleştirmiştir. Belediyelerin Çevre Koruma, Temizlik İşleri ve Su-Atık Su İdarelerinin Yönetim kadrolarına AB Çevre Müfredatı, Türk Çevre Mevzuatları, Çevre Teknolojileri ve Çevre-Atık Yönetim Sistemleri hakkında eğitim ve seminerleri gerçekleştirmiştir.

Paralelinde gönüllü olarak Türkiye’de yaşayan 80 milyon vatandaşın sağlığını ve geleceğini ilgilendiren “Çevre Yönetimi”, “Atık Yönetimi”, “Alternatif Enerji Kaynakları”, “İklim Değişikliği ve Türkiye’ye Etkileri” üzerine toplum bilincini yaygınlaştırmayı misyon edinmiştir.  Üniversiteler, Okullar, STK’lar ve Belediyelerde Konferans ve Seminerler vermeye devam etmektedir. 

Türkiye’de ilk; 

*** “Neler Çöp-Neler Çöp Değil” kitapçığı 2008’de basılarak Türkiye geneline dağıtılmış,

*** “Çevreci Yaşam Klavuzu” kitapçığı 2013’de 2 kez basılarak, okullar başta olmak üzere STK’lar ve bir çok kuruma dağıtılmış,

*** “İklim Değişikliğinin Türkiye’ye Etkileri” Kitabı ve PÜKAD ile Çevre konularında farkındalıklar yaratmaya devam edecektir.

(Kitapçıklar www.aynuracar.com adresinden indirilebilir.)

 

 

KURUMSAL ÜYELERİMİZ