PÜKAD

HABERLER

PÜKAD Sonbaharı Yeni Üyeleri ile Karşıladı!

7 Ekim 2019

Pükad Pencere ve Kapı Sektörü Derneği 2019 yaz tatilinin bitişiyle sonbaharın ilk toplantısını dernek merkezinde gerçekleştirdi.

PÜKAD Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Ermurat, Yönetim Kurulu Üyesi ve Muhasip Üye Mehmet Akteke, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kas, Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Karslıoğlu, Pidosan A.Ş. Yasin Kapan, ADOPEN A.Ş. Berkant Başaran, Pükad Basın Danışmanı Kemalattin Aksöz ve Genel Sekreter Aynur Acar’ın katılımıyla yapılan Yönetim kurulu toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi ve ROTO FRANK LTD.ŞTİ. ile YILMAZ MAKİNA SAN. VE TİC.A.Ş.’nin üyeliklerinin oy birliği ile kabul edilmesi ve karara bağlanmasıyla tamamlandı.
Toplantıya misafir olarak katılan REED TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Fatih Özmert ile de 2020 Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı işbirliği hususları görüşüldü.

PÜKAD 20. Yılını ET-INN Restaurant da İftar yemeği ile birlikte kutladı

27 Mayıs 2019

Pükad Yönetim Kurulu üyelerinin, dernek üyelerinin ve sektör paydaşlarının katılımıyla ET-INN Restaurant’da gerçekleşen PÜKAD İftar yemeği derneğin 20. Yıl kutlaması ile birlikte verildi.

PÜKAD iftar yemeğine, Yönetim Kurulu üyeleri PÜKAD Onursal Başkanı Dr. O. Muzaffer Tamer, PÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Ermurat, PÜKAD Muhasip Yönetim Kurulu Üyesi ve KOMPEN Marmara Bölge Müdürü Mehmet Akteke, PÜKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve ADOPEN Başkanlar Kurulu Üyesi Mustafa Kas, PÜKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve FIRAT Plastik Satış-Pazarlama Müdürü Mehtap Uluceviz, Kalite Müdürü Ahmet Koltuk, PÜKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve PİDOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Karslıoğlu, PÜKAD Kurucu Üyesi Suat Hoşver, PÜKAD yeni üyesi ROTO FRANK Yöneticileri Yalkın Yazıcı, Yusuf Arabacı, EGEPEN Ekrem Pursin, Ekrem Gültekin, ŞİŞE CAM Ürün Yönetim Şefi Sefa Ertan ve REED TÜYAP Genel Müdür Yardımcıları Fatih Özmert ve Sema Topaloğlu ile PÜKAB Yönetim Kurulu Üyeleri İlker Teoman, Fikri Öztürk ve Dernek Müdürü Hale Kuyucu, PÜKAD eski genel sekreteri Erkan Kalyoncuoğlu, PÜKAD Mali Müşaviri Hakay Aydemir, sektör dergisi WINART Dergisi İmtiyaz Sahibi ve PÜKAD Basın Danışmanı Kemalettin Aksöz ve PÜKAD Genel Sekreteri Aynur Acar’ın katılımı ile gerçekleşti.

İftar yemeği, PÜKAD Onursal Başkanı Dr. O. Muzaffer Tamer’in davetlilere yaptığı teşekkür konuşması ve derneğin 20. Yılı vesilesiyle kısa kuruluş hikayesini ve anılarını anlattıktan sonra kesilen 20. Yıl pastası ile son buldu.

Tüm katılımcılara derneğimizi onurlandırdıkları için teşekkür ederiz.

 

Avrasya Pencere 2020

23 Mayıs 2019

Detaylı bilgi için: www.avrasyapencerefuari.com

PÜKAD olarak her yıl desteklediğimiz Pencere ve Kapı Sektörünün biraraya geldiği “Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı” 6-9 Mart 2019 tarihlerinde REED TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde yapıldı

11 Mart 2019

PÜKAD Onursal Başkanı Dr. O. Muzaffer Tamer ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de yerini aldığı açılış töreniyle fuar kapılarını açtı.

Fuara ilgi önceki yıllara oranla yabancı katılımcı sayısındaki artış ile dikkat çekti. Fuar, Pencere, Kapı ve Cam Sektörünü bir araya getirerek tüm sektörlerin gelişimi için önemli iş birliklerine imza attı.

PÜKAD standının ve üyelerininde büyük ilgi gördüğü Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı gerek ticari ve gerekse ikili görüşmelerle sektöre umut verdi.

 


Pükad Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

22 Şubat 2019

Derneğimizin Olağanüstü Genel  Kurul Toplantısı 14 Şubat 2019 tarihinde derneğin yeni adresinde yoğun katılımla 2019-2020 döneminde görev yapacak Yönetim Kurulu Üyelerini seçilmesiyle gerçekleşti.

PÜKAD Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Açılış ve yoklama, Divan Başkanı ve üyelerin seçiminden sonra Şehitlerimiz için Saygı Duruşu ile başladı.

Kurucu Başkan olarak 20 yıldır PÜKAD Derneğine emeği geçen Dr. O. Muzaffer Tamer’in Onursal Başkan olarak seçilmesiyle yeni Yönetim Kurulu listesinin belirlenerek oylanması ile onaylanmasının ardından Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin seçilmesi ile tamamlandı.

2019-2020 dönemi Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine

Başkan : Abdulkadir ERMURAT
Muhasip Üye : Mehmet AKTEKE
Üye : Mustafa KAS
Üye : Dr. Mehtap ULUCEVİZ
Üye : Yalçın KARSLIOĞLU

YEDEKLER

Üye : Necdet DOĞRUOĞLU
Üye : İ. Haluk TÜRE
Üye : Ahmet KOLTUK
Üye : Ekrem PURSİN
Üye : Berkant BAŞARAN

DENETİM KURULU

Mutlu SUNER
Hasip MUYİR
Seyfettin ASLAN

DENETİM KURULU (YEDEKLER)

Şevket KILIÇ
Hasan YILDIRIM
Suat HOŞVER

DANIŞMA KURULU

Tamer ÖZEN
Oktay ALPTEKİN
Kemalettin AKSÖZ

 

Yeni dönemde yeni yönetim kurulumuza başarılar dileriz.

 

PÜKAD Yönetim Kurulu Yaz Sonu Toplantısını Gerçekleştirdi

24 Eylül 2018

PÜKAD Yönetim Kurulu üyeleri yaz bitimine müteakip 19 Eylül 2018 tarihinde toplandı.

Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muzaffer Tamer’in başkanlığında Dernek merkezinde yapılan toplantıya Dernek Danışmanı İMSAD Yönetim Kurulu Üyesi Oktay ALPTEKİN, KOMPEN Firmasından Mehmet AKTEKE, ADOPEN Firmasından Mustafa KAS, EGEPEN Firmasından Abdülkadir ERMURAT, FIRATPEN Firmasından Mehtap ULUCEVİZ ile Ahmet KOLTUK, PİDOSAN Firmasından Yalçın KARSLIOĞLU, WINART Firmasından Kemalettin AKSÖZ  ve Genel Sekreter Aynur ACAR katıldı.

Toplantıda; 2018 yılı değerlendirmesi yapılarak, 2019 yılı hedefleri ve hazırlıkları konuşuldu.

PÜKAD Üyeleri İftarda Buluştu!

8 Haziran 2018

PÜKAD üyeleri, 7 Haziran günü Yeşilköy Çınar Otel Terası La Delicatesse Restaurant’ta Yönetim Kurulu toplantısı ve devamında Ramazan ayının manevi atmosferinde gerçekleşen bir iftar yemeğinde biraraya geldiler.

PÜKAD Yönetim Kurulu ramazan ayının ülkemize barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak, Mesleki Yeterlilik Seminerlerinin devam edeceğinin altını çizdiler.

Türkiye’nin önde gelen Profil üreticilerinin birada bulunduğu ve pencere ve kapı sanayiinin ve ilgili sektörlerinin gelişmesini ve büyümesini sağlamak, sektörde kaliteli üretim ve uygulamaların yapılabilmesi, sektörün enerji verimliliğini daha ciddi ele alması ve MYK Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Doğrama Montajcılarının Mesleki Yeterliliğini sağlamak ve üretim kalitesini yükseltmek amacıyla çalışan PÜKAD yeni illerde eğitimlerine devam ediyor.

 

PÜKAD SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR !

18 Mayıs 2018

PÜKAD, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü ve MYK-Mesleki Yeterlilik Kurumu ortak seminerinin ikincisi İzmir’de yapıldı.

PÜKAD’ın hazırladığı “PVC Doğrama Montajcısı Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu” Ulusal Meslek Standardı’nın Resmi Gazetede yayınlanmasına müteakip seminerlerle standardın önemini anlatmak, mesleki gelişimi sağlamak ve doğrama montajı kalitesini artırmak için başlattığı il seminerleri devam ediyor.

PÜKAD üyelerini, bayiilerini, alt bayiileri ve bayi montaj elemanlarını daha kapsamlı bilgilendirmek, ilan edilen Tebliğe dikkat çekmek, Yapı Denetim Uzmanlarını ve belge almak isteyen Doğrama Montajcılarına daha detaylı anlatmak için İzmir MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Akdeniz Salonunda 3 Mayıs 2018 tarihinde organize ettiği “ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE PENCERE-KAPININ ÖNEMİ” Semineri geniş katılımla gerçekleşti.

Seminer, PÜKAD Genel Sekreteri Aynur ACAR’ın takdim ve hoşgeldiniz konuşması ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir İl Müdürü Selahattin VARAN açılış konuşmasıyla başladı.

Seminerde TUREEFF Teknik Müdürü Hakkı BUYRUK “Enerji Verimliliğinde Pencere ve Kapının Önemi”, PÜKAD Üyesi Eğitim Danışmanı Didem KALE “İklim Değişikliğinde Pencere ve Kapının Etkileri”, PÜKAD Yön. Krl. Üyesi Teknik Danışmanı Kadir ERMURAT “Doğru Montaj Kuralları”, PÜKAD Yön. Krl. Üyesi Belgelendirme Danışmanı Ahmet KOLTUK “Belgeli PVC Doğrama Montajcısı Olabilmek, Teorik ve Pratik Uygulama”, Onur KAYNAKOĞLU MYK Uzmanı “PVC Doğrama Montajcısı Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu” Tebliği, Koşulları ve Devlet Teşvikleri, ŞİŞE CAM Isıcam Ürün Yönetim Şefi Sefa ERTAN “Enerji Verimliliğinde Cam ve Camlama Sistemlerinde Doğru Uygulamalar”, EMK Yeşil Bina Danışmanlık Hiz. İnşaat Müh. Elçin Aylin KÖRÜKOĞLU “Yeşil Binalar ve Cephe Sistemleri ” ve Yapı Biyolojisi Enstitüsü Kurucu Ortağı And AKMAN “Dış Cephelerdeki Malzeme Çeşitliliğinin İnsan ve Çevre Sağlığına Etkileri” üzerine sunumlar yapıldı.

Seminer tüm konuşmacıların ve katılımcıların yer aldığı sıkıntıların ve çözüm önerilerinin tartışıldığı soru-cevaplı panel ile tamamlandı.


PÜKAD Yönetim Kurulu Üyeleri ŞİŞE CAM’ı ziyaret etti

PÜKAD Yönetim Kurulu Üyeleri ŞİŞE CAM Tuzla binasında Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ebru ŞAPOĞLU’nu ziyaret etti.

İstanbul ve İzmir’de gerçekleşen ve ŞİŞE CAM’ın da sunumlar yaparak desteklediği PÜKAD PVC Doğrama Montajcısı Mesleki Yeterlilik Seminerleri ve ortak çalışma şartları değerlendirildi ve görüş alış verişinde bulunuldu.

Ziyarete; PÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muzaffer TAMER, PÜKAD Danışmanı Oktay ALPTEKİN, PÜKAD Yönetim Kurulu Üyesi, ADOPEN ADO Grup Başkan Vekili Mustafa KAS, PÜKAD Yönetim Kurulu Üyesi, KOMPEN Marmara Bölge Müdürü Mehmet AKTEKE, PÜKAD Yönetim Kurulu Üyesi, EGE PEN Teknik Satış Müdürü Abdülkadir ERMURAT, PÜKAD Yönetim Kurulu Üyesi, FIRAT PEN Satış ve Pazarlama Müdürü Mehtap ULUCEVİZ, PÜKAD Genel Sekreteri Aynur ACAR ve PÜKAD Basın Danışmanı Kemalettin ERSÖZ iştirak ettiler.

Değerlendirme toplantısına ev sahibi ŞİŞE CAM yetkililerinden Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ebru ŞAPOĞLU, Ürün Müdürü Esra AYDINOĞLU ve Trakya Cam Kaplamalı ve Enerji Camları Ürün Müdürü Tansu Kumru katıldılar.

PÜKAD desteğiyle İKLİM ZİRVESİ 2018 İstanbul’da gerçekleşti!

MARMARA ÜNİVERSİTESİ, TÜMBİAD ve PÜKAD’ın biraraya gelerek hazırlıkları tamamlanan İKLİM ZİRVESİ 2018, 4 Mayıs 2018 tarihinde “DEĞİŞEN İKLİM, DEĞİŞEN HAYAT” sloganıyla iklim değişikliğine dikkat çekmek ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla Marmara Üniversitesi’nin Sultanahmet Rektörlük Binası ana salonunda yapıldı. Zirveye çok sayıda akademisyen, yerel yönetimlerden yetkililer, kamu yetkilileri, STK temsilcileri ve öğrenciler  katıldı.

İKLİM ZİRVESİ 2018, Paris COP21’e üst düzeyde katılım sağlayarak 197 ülkeden biri olan Türkiye’nin, dünya ülkeleriyle ortak hareket ederek, seragazı etkisinden kaynaklı iklim değişikliğine karşı önlem almak ve ülkemizde halihazırda yer yer yaşanan ve yaşanacak iklim değişikliği etkilerini azaltmaya yönelik tedbirlere dikkat çekmek ve bu kapsamda, çeşitli kamu kurum ve kuruluşunu, yerel yönetimleri, bürokratları, üniversiteleri, okulları ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek son durum hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi ve iklim değişikliği ile ilgili alınması gereken önlemler konusunda toplumun bilinçlendirilmesi amaçlanmıştı.

Zirvede uzmanlar tarafından iklim değişikliğinin geçmişi, bugünü ve geleceğinin sunulduğu bir oturumun yanısıra, çeşitli şektörlerden kaynaklı seragazı salımları/yutakları ilişkisinin irdelendiği, iklim değişikliği etkilerinin ortaya konduğu ve iklim değişikliği uyumu çerçevesinde hazırlanması gerekli eylem planlarının tartışıldığı oturumlar da gerçekleştirildi. Ayrıca zirvede, enerji, ulaşım, konut, sanayi, atık gibi ciddi miktarlarda sera gazı üreten sektörlerin duyarlılıklarının da masaya yatırıldığı sera gazı salımlarında azaltıma yönelik tedbirler konuşulşulurken, iklim değişikliğinin Türkiye’ye yönelik olarak yaratacağı riskler ve fırsatlar da paylaşıldı.

İklim Zirvesi 2018, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. M. Emin ARAT, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep BOZLAĞAN ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet AKALIN destekleriyle, Düzenleme Kurulu ve Tümbiad Başkanı Ufuk BİLGETEKİN, PÜKAD Genel Sekreteri Aynur ACAR, Bilim Kurulu Başkanı ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete TAYANÇ, Düzenleme Kurulu Başkan Yardımcısı ve Marmara Üniversitesi  Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Oktay AKKOYUNLU, Meteoroloji Uzmanı Dr. Hakkı BALTACI ve Genel Koordinatör Arif EKŞİ yönetiminde gerçekleştirildi.

KURUMSAL ÜYELERİMİZ